Vonkajší nábytok HAY: špičkový design pre záhradu aj terasu

Užite si kúzlo z vonkajšieho posedenia. Predstavujeme 3 ikonické kolekcie vonkajšieho nábytku HAY, ktoré ponúkajú vyváženú kombináciu pohodlia, odolnosti aj špičkového dizajnu. Ktorá je tá pravá pre vás?

Značka HAY patrí nielen medzi popredných výrobcov nábytku a doplnkov do interiéru, ale aj von. Niektoré kúsky záhradného nábytku HAY dnes bez preháňania patria medzi designové ikony. Postupne vám predstavíme tri štýlovo odlišné kolekcie a pomôžeme vybrať tú, ktorá vašej záhrade najlepšie pristane.

Palissade : Ikonický dizajn a mimoriadna odolnosť

Ikonické stoličky, lavice alebo stoly Palissade ste už určite niekde stretli. Patrí totiž medzi najobľúbenejší záhradný nábytok posledných rokov, ktorý nachádza svoje miesto v súkromných záhradách, ale aj v kaviarňach, reštauráciách či parkoch.

Palissade je dielom francúzskych dizajnérov bratov Ronana a Erwana Bouroullecových, ktorí do sveta vonkajšieho nábytku vniesli svieži vietor vďaka svojmu unikátnemu prístupu. Ten spočíva v kombinácii jednoduchých geometrických línií s dôrazom na maximálnu pohodlnosť.

Výsledkom je esteticky vyvážený nábytok, ktorý sa dokonale hodí do prírodného aj mestského prostredia. Či už hľadáte nábytok pre svoju domácu záhradnú oázu pokoja alebo pre rušnú kaviareň v centre mesta, kolekcia Palissade je to pravé.

K nábytku Palissade sú na výber aj bohaté možnosti odnímateľných podsedákov a čalúnenie, vďaka ktorým budú stoličky a kreslá ešte pohodlnejšie.

Nadčasová krása a odolnosť ocele

Premyslený výber materiálov je kľúčom k dlhodobej odolnosti. Preto sú všetky kusy nábytku vyrobené z ocele, ktorá ponúka tie najlepšie vlastnosti. Povrchovo je ošetrená buď práškovým lakom alebo galvanizáciou a nemusíte sa teda báť korózie, vplyvu UV žiarenia ani mechanického opotrebenia.

Hľadáte dôkaz odolnosti nábytku Palissade? Stoličky a kreslá si môžete vyskúšať priamo v Kodani pred Národným umeleckým múzeom (SMK), kde už niekoľko rokov zdobí nielen okolitý park, ale aj fontánu pred hlavným vstupom.

Vďaka harmonickým tvarom a farebným kombináciám sa nábytok Palissade stane prirodzeným doplnkom ako prírodného, ​​tak mestského prostredia. Je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá špičkový a nadčasový nábytok vhodný aj do náročných podmienok.

Crate : Príbeh udržateľnosti a funkčnosti

Kolekcia Crate je dizajnovým skvostom s udržateľnou dušou. Od svojho vzniku v roku 1934, kedy ju navrhol Gerrit Rietveld, prešla táto kolekcia dlhou cestou. Dnes, v obnovenej reedícii značky HAY, Crate znovu ožíva v nových variantoch a farebných kombináciách.

Jedinečnosť nábytku Crate je založená na myšlienke recyklácie – pôvodný návrh totiž vznikol z potreby znova použitia odložených prepravných debien. Tie sa už dnes síce na výrobu nábytku nepoužívajú, pôvodná myšlienka Gerrita Rietvelda ale pretrváva – jeho princípy minimalizácie sa odrážajú v jednoduchej montáži a efektívnom plochom balení, ktoré uľahčuje prepravu. Crate tak oslovuje nielen milovníkov designu, ale aj tých, ktorí hľadajú praktické a udržateľné riešenie.

Masívne borovice a možnosti použitia

Hlavnou surovinou, použitou pri výrobe nábytku Crate, je masívna borovica z udržateľných zdrojov. Tá nábytku dodáva osobitý vzhľad, prírodnú krásu, ale aj pevnosť a odolnosť. Vďaka povrchovému ošetreniu lakom na vodnej báze a niekoľkým farebným variantom sa nábytok ľahko prispôsobí každému priestoru – od relaxačných zón na záhrade po interiér bytu, kde bude nevšedným dizajnovým prvkom.

Kolekcia nábytku Crate je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú nábytok s dlhodobou hodnotou a rešpektom k prírode. Každý kus je unikátny a reflektuje individuálne potreby a vkus svojho majiteľa.

Balcony : Elegancia a praktickosť aj do malých priestorov

Balcony je ďalšia z úspešných kolekcií záhradného nábytku bratov Bouroullecových, ktorý sa skvele hodí aj do menších priestorov. Sofistikovaná konštrukcia je založená na tenkých líniách a preto nezaberie toľko miesta, zachováva si ale nekompromisnú pevnosť a odolnosť.

Všimnite si štíhle nohy, ktoré dávajú nábytku ľahkosť a eleganciu. Hranatý dizajn potom tvorí zaujímavý konstrast s okrúhlymi otvormi na operadlách a sedadle, ktoré dopĺňajú ikonický vzhľad nábytku, ale majú aj praktickú funkciu – pomáhajú totiž spevniť celú konštrukciu.

Trvanlivá oceľ a nadčasové farby

Kolekcia Balcony je vyrobená z prvotriednej ocele, ktorá je práškovo lakovaná pre dlhodobú odolnosť. Môžete sa teda spoľahnúť, že váš nábytok bude vyzerať skvelo veľa rokov. Nezáleží na tom, či máte radšej jemné alebo odvážne farby, kolekcia Balcony má pre každého niečo.

Záhradný nábytok HAY pre pohodlie aj osobitý štýl

Kolekcie Palissade, Crate a Balcony od HAY stelesňujú dokonalosť v dizajne záhradného nábytku. Každá z nich prináša unikátnu estetiku, ktorá obohatí každý vonkajší priestor. Nechajte sa inšpirovať ikonickým záhradným nábytkom HAY a vytvorte svoje obľúbené vonkajšie zákutia pre zaslúžené chvíle odpočinku, ktoré budú súčasne odrážať váš štýl a osobnosť.

Prečítajte si tiež