Privítajte zimu šálkou horúceho čaju alebo kávy

Zimné dni sú dlhé a nie je nad to si ich spríjemniť šálkou dobrého čaju alebo kávy. Urobte si pohodlie, otvorte zaujímavú knihu alebo časopis a pochutnajte si s nami.

Väčšina z nás má svoj malý každodenný rituál – uvaríme si dobrú kávu a vychutnáme si ju v zaslúženom krátkom čase, ktorý máme vyhradený sami pre seba. Kdekto si bez lahodného horúceho nápoja nevie predstaviť začiatok dňa alebo pauzu po obede.

Prečo ale tieto vzácne okamihy nepovýšiť na novú úroveň s kvalitným riadom a doplnkami, ktoré pomôžu lahodiť nielen našim chuťovým pohárikom, ale aj na pohľad.

Krásne a praktické čajové kanvice

Štýlová sklenená kanvica Kettle od MENU splní požiadavky aj tých najnáročnejších milovníkov čaju. Jednoduchý dizajn z dielne štúdia Norm Architects je inšpirovaný ázijskou zen filozofiou. Čisté sklo vám umožní vychutnať si krásnu farbu čaju a sledovať, ako sa voda postupne zafarbuje.

Zaujímavým detailom kanvice je sitko na čaj pripevnené k silikónovému remienku, za ktorý ho môžete po vylúhovaní jednoducho vytiahnuť. Ku kanvici je navyše možné dokúpiť ohrievač na čajovú sviečku, ktorý nielenže čaj uchová dlhšie horúci, ale rituál z pitia čaju zaujímavo ozvláštni.

Špecialitou sú nerezové kanvice z kolekcie Cylinda Line , ktorú pre dánsku značku STELTON navrhol slávny architekt a dizajnér Arne Jacobsen . Prvotriedne prevedenie z nerezovej ocele a ikonický dizajn ovenčený radom cien z týchto kúskov robia skutočné klenoty.

Pre milovníkov alternatívnej prípravy kávy

Ak ste milovníkmi kávy a radi experimentujete so spôsobmi jej prípravy, skvelým pomocníkom bude kávovar Piippu dánskej značky SKAGERAK. Zvládnete z neho pripraviť dve šálky jemnej filtrovanej kávy a navyše je to krásny kus škandinávskeho porcelánu.

Dobrá termoska zahreje doma aj vonku

Dôkladne vás zahrejú kanvice so schopnosťou udržať teplotu vďaka dvojitej vákuovej stene. Či už chcete piť svoj čaj horúci čo najdlhšie napríklad pri čítaní obľúbenej knižky, alebo sa chystáte vyraziť na mrazivú zimnú prechádzku, kvalitnú termosku bezpochyby oceníte. Tie najlepšie dokážu uchovať nápoj horúci až 8 hodín, takže na boj s mrazom budete pripravení.

Veľmi obľúbené sú ikonické termosky EM77 od STELTON, ktoré sú určené ako do terénu, tak aj do domácnosti. Sú ľahučké a majú krásny minimalistický dizajn, takže budú vyzerať skvele na jedálenskom stole aj pri desiate v zasnežených lesoch. Termosku môžete navyše doplniť aj rýchlovarnou kanvicou STELTON v rovnakom dizajne.

Prečítajte si tiež